BIES » Homogenizatory

Specjalizacją firmy BIES jest projektowanie i produkcja homogenizatorów przemysłowych, czyli specjalnych mieszalników, które przeznaczone są do przeprowadzania procesu homogenizacji w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, chemicznym i farmaceutycznym.

Dzięki naszym urządzeniom możliwe jest połączenie substancji, które nie mieszają się ze sobą w naturalnych warunkach fizycznych. W wyniku działania homogenizatora w procesie mieszania, dyspergowania i rozdrabniania powstaje mieszanina o jednorodnej, stabilnej konsystencji i określonych właściwościach, np. pasty, emulsje, kremy itp.

Homogenizatory produkujemy z najwyższej jakości stali kwasoodpornej, która jest wytrzymała i nie wchodzi w reakcje z substratami. Urządzenia wyposażamy także w płaszcz grzewczy lub chłodzący, co poprawia wydajność procesów homogenizacji.

Nasze homogenizatory posiadają czujniki pomiarowe (np. czujnik temperatury lub ciśnienia), które umożliwiają pełną kontrolę pracy urządzenia i monitorowanie homogenizowanego produktu. Produkujemy mieszalniki z kompletnym układem sterowania i automatyką.

Każdy homogenizator wykonujemy na indywidualne zamówienia i potrzeby klienta. W zależności od charakterystyki procesu produkcyjnego dobieramy osprzęt, typ mieszadła oraz parametry pracy. Odpowiednio zaprojektowany homogenizator zwiększa wydajność i poprawia jakość wytwarzanych produktów.

Nasze homogenizatory produkowane są zgodnie z następującymi normami:

  • Dyrektywa 2014/68/UE PED dla urządzeń ciśnieniowych,
  • Dyrektywa 2006/42/WE urządzenia zgodne z Dyrektywą Maszynową,
  • Atex 2014/34/UE dla urządzeń przeznaczonych do pracy w strefie Ex.

Homogenizatory

Oferujemy homogenizatory, które mogą pracować w warunkach  próżni i nadciśnienia. Substraty przetłaczane są przez wąską szczelinę w głowicy homogenizatora  pod zwiększonym ciśnieniem, co umożliwia ich dokładne mieszanie się. W efekcie powstaje stabilna mieszanina o pożądanych właściwościach.

Call Now Button