BIES » Fermentory

Jednym z obszarów działalności firmy BIES jest produkcja zbiorników fermentacyjnych ze stali nierdzewnej. Fermentory  są tak zaprojektowane i wykonane aby były  łatwe do utrzymania w czystości i higienie

Nasze zbiorniki fermentacyjne gwarantują wysokiej jakości produkty końcowe powstałe w wyniku procesu fermentacji.

Zbiorniki fermentacyjne wykorzystywane są w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym czy kosmetycznym. Stosowane są do wytwarzania jogurtów, sera, wina, octu, biomasy, a także antybiotyków, białek, enzymów, szczepionek oraz fermentowanych składników aktywnych kosmetyków. Urządzenia znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie podczas procesu produkcyjnego do uzyskania produktu końcowego konieczne jest przeprowadzenie fermentacji.

Fermentacja to proces biochemiczny, który prowadzi do powstania różnych produktów wskutek działania drobnoustrojów, takich jak bakterie, grzyby i drożdże lub wytworzonych przez nich enzymów. Najpopularniejsza jest fermentacja alkoholowa lub mlekowa, która zachodzi w warunkach beztlenowych oraz fermentacja octowa zachodząca w warunkach tlenowych.

Fermentory, z uwagi na charakter procesów fermentacyjnych, muszą pozostać sterylne. Pozwala to wyeliminować możliwość zakażeń. Nasze zbiorniki fermentacyjne produkujemy z wysokojakościowej stali kwasoodpornej o dużej wytrzymałości. Dzięki temu oraz niskiej chropowatości urządzenia łatwo utrzymać w czystości.

Nasze zbiorniki fermentacyjne produkowane są z zachowaniem wysokich standardów i spełniają następujące normy:

  • Dyrektywa 2014/68/UE PED dla urządzeń ciśnieniowych,
  • Dyrektywa 2006/42/WE urządzenia zgodne z Dyrektywą Maszynową,
  • Atex 2014/34/UE dla urządzeń przeznaczonych do pracy w strefie Ex.

Zbiorniki fermentacyjne

Zajmujemy się projektowaniem i produkcją zbiorników fermentacyjnych przeznaczonych do przeprowadzania procesu fermentacji na skalę przemysłową. Nasze urządzenia wyposażone są w zaawansowaną aparaturę pomiarowo-kontrolną. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie sterylnego środowiska wewnątrz zbiornika, co wpływa na poprawność procesów produkcyjnych i wysoką jakość produktu końcowego.

Pomiar, kontrola i regulacja parametrów, takich jak stopień natlenienia, pH, ciśnienie czy temperatura, pozwalają ograniczyć lub całkowicie wyeliminować możliwość zakażenia czynnikami zewnętrznymi.

Produkujemy fermentory dostosowane do wymagań Klientów i potrzeb procesów produkcyjnych.

Zbiorniki fermentacyjne wyposażamy w osprzęt i aparaturę w zależności od indywidualnego zamówienia klienta. Dostarczamy fermentory z funkcją chłodzenia, podgrzewania (płaszcz grzewczy/chłodzący), izolacją, różnorodnym oprzyrządowaniem zewnętrznym i wewnętrznym, takim jak mieszadła czy też aparaturą kontrolno – pomiarową.

Zapraszamy do kontaktu. Nasz zespół chętnie odpowie na wszelkie pytania dotyczące fermentorów i zaoferuje najlepsze rozwiązanie. Nasze zbiorniki fermentacyjne pomogą zoptymalizować proces produkcji oparty na fermentacji w Twojej firmie.

Call Now Button