BIES » Urządzenia

Oferujemy wysokiej jakości specjalistyczne urządzenia ze stali kwasoodpornej, które mają zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Naszymi klientami są m.in. firmy farmaceutyczne, kosmetyczne, spożywcze oraz chemiczne.

Posiadamy nowoczesne zaplecze technologiczne oraz zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Dlatego możemy zaoferować bardzo korzystne warunki współpracy oraz urządzenia dostosowane do indywidualnych wymagań oraz specyfiki branży.

Rodzaje produkowanych urządzeń

Oferta firmy BIES obejmuje produkcję, dostawę i montaż takich urządzeń jak:

  • mieszalniki,
  • reaktory,
  • urządzenia ciśnieniowe,
  • zbiorniki jedno i wielopłaszczowe,
  • homogenizatory, fermentory,
  • stacje mycia CIP/COP,
  • mieszadła,
  • stacje rozładunku BIG-BAG,
  • wymienniki ciepła.

Obszar naszej działalności obejmuje m.in. produkcję mieszalników przemysłowych do różnych zastosowań. Urządzenia te umożliwiają przyspieszenie reakcji chemicznych oraz intensyfikację procesów wymiany ciepła i masy. Przeznaczone są do łączenia substancji o różnych lepkościach, proszków, substancji półpłynnych, a także materiałów ziarnistych.

Specjalnym rodzajem mieszalnika jest homogenizator przemysłowy, które wykorzystywany jest do przeprowadzania homogenizacji w sektorze spożywczym, kosmetycznym, chemicznym i farmaceutycznym. W wyniku tego procesu powstaje mieszanina o jednorodnej, stabilnej konsystencji, taka jak emulsja lub pasta.

Zajmujemy się również produkcją reaktorów, czyli zbiorników ciśnieniowych służących do przeprowadzenia procesów chemicznych z udziałem gazów, cieczy lub ciał stałych. Urządzenia te przeważnie pracują w ekstremalnych warunkach, dlatego są one specjalnie projektowane i wykonane z wyjątkowo wytrzymałych materiałów.

Również fermentory, a więc zbiorniki, w których przeprowadzana jest fermentacja różnego rodzaju substancji spożywczych i chemicznych, wyróżniają się wyjątkową solidnością wykonania, a także sterylnością. Dlatego nasze urządzenia produkujemy z wysokiej jakości stali kwasoodpornej, która jest niewrażliwa na działanie wielu czynników.

Naszym klientom proponujemy też stacje mycia CIP/COP, które przeznaczone są do czyszczenia instalacji przemysłowych, mobilnych zbiorników lub innych demontowanych urządzeń.

Indywidualne podejście do klienta

Nasza oferta jest bardzo atrakcyjna i stale poszerzana o nowe artykuły. Do produkcji urządzeń wykorzystujemy wyłącznie certyfikowane komponenty i materiały. Każdy wyrób przechodzi przez wszystkie fazy procesu technologicznego, który kończy się kontrolą jakości produktu gotowego. Maszyny dostarczamy do klienta, montujemy i dodatkowo możemy przeprowadzić ich próbny rozruch.

Skupiamy się na urządzeniach produkowanych na indywidualne zamówienia według potrzeb klienta. Jesteśmy w stanie dobrać osprzęt, typ mieszadła oraz parametry pracy dostosowane do konkretnego procesu.

Produkujemy urządzenia z kompletnym układem sterowania i automatyką. Wyposażamy je w niezbędne czujniki zapewniające przeprowadzanie procesu na najwyższym poziomie.

Produkujemy urządzenia

Call Now Button