BIES » Urządzenia ciśnieniowe – reaktory, fermentory, mieszalniki

Obszarem działalności firmy BIES jest projektowanie i produkcja urządzeń ciśnieniowych dla szerokiego zastosowania w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, chemicznym i farmaceutycznym. Doświadczony dział konstrukcyjny i produkcyjny zajmuje się realizacją projektów na indywidualne zamówienia klientów.

Odpowiednio dobrany mieszalnik lub reaktor zwiększają wydajność i poprawiają jakość wytwarzanych produktów. Dlatego nasi eksperci zadbają o to, aby urządzenia ciśnieniowe były maksymalnie dostosowane do potrzeb Twojej firmy i procesu, zarówno pod względem technicznym, jak i ekonomicznym.

Specjalizujemy się w produkcji urządzeń procesowych, takich jak:

  • reaktory ciśnieniowe,
  • wymienniki ciepła,
  • zbiorniki ciśnieniowe,
  • fermentory ciśnieniowe,
  • mieszalniki ciśnieniowe.

Wszystkie urządzenia ciśnieniowe firmy BIES produkujemy z wysokiej jakości stali kwasoodpornej, która nie ulega korozji i charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Oferujemy możliwość dowolnej konfiguracji konstrukcji zbiorników i wyposażenia w osprzęt technologiczny. Nasze urządzenia ciśnieniowe spełniają najwyższe jakościowe standardy. Są zgodne z następującymi dyrektywami:

  • Dyrektywa 2014/68/UE PED dla urządzeń ciśnieniowych,
  • Dyrektywa 2006/42/WE urządzenia zgodne z Dyrektywą Maszynową,
  • Atex 2014/34/UE dla urządzeń przeznaczonych do pracy w strefie Ex.
urządzenia ciśnieniowe

Wymienniki ciepła

Specjalizujemy się w projektowaniu i produkcji wymienników ciepła, czyli urządzeń, których główną funkcją jest wymiana ciepła pomiędzy dwoma (lub więcej) płynami. Nasi wysoko wyspecjalizowani konstruktorzy oraz zaawansowane możliwości produkcyjne pozwalają na dostarczanie konkretnych rozwiązań dla różnych branż, w tym przemysłu chemicznego i spożywczego.

Specjalnym rodzajem są wymienniki ciepła płaszczowo-rurowe, które służą do wymiany ciepła pomiędzy dwoma mediami. Składają się z cylindrycznego płaszcza, w którym umieszczone są rury.

Najczęściej medium oddające ciepło przepływa w wężownicy, natomiast medium przyjmujące ciepło w płaszczu. Ze względu na swoją wszechstronność wymienniki płaszczowo-rurowe są powszechnie stosowane w przemyśle.

Nasze wymienniki ciepła wykonane są na podstawie obliczeń wytrzymałościowych z wysokogatunkowej stali kwasoodpornej. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w zbiornikach ciśnieniowych, jak również reaktorach, w których zachodzą bardziej skomplikowane procesy wymiany ciepła.

Zbiorniki ciśnieniowe

Zajmujemy się wytwarzaniem zbiorników ciśnieniowych ze stali kwasoodpornej, które przeznaczone są do magazynowania cieczy, produktów półpłynnych, sypkich i gazów. Urządzenia są odporne na korozję oraz agresywne substancje chemiczne, a także wahania temperatur i wysokie ciśnienie. Dzięki temu mogą być bezpiecznie użytkowane przez różne sektory przemysłu, w tym spożywczy, kosmetyczny, chemiczny i farmaceutyczny.

Projektujemy i wykonujemy zbiorniki ciśnieniowe na indywidualne zamówienia zgodnie z potrzebami klienta. Dobieramy także odpowiedni osprzęt technologiczny, akcesoria i przyłącza oraz parametry pracy do danego procesu produkcyjnego.

Nasi doświadczeni konstruktorzy zawsze proponują najlepsze rozwiązania inżynieryjno-techniczne, które są odpowiedzią na oczekiwania klientów, a z drugiej strony są zgodne z obowiązującymi wymogami. Zbiorniki ciśnieniowe firmy BIES wyróżniają się doskonałą jakością i wysokim poziomem wykończenia. Istnieje także możliwość dostosowania stopnia chropowatości do potrzeb klienta.

Jeśli masz pytania dotyczące urządzeń ciśnieniowych, skontaktuj się z nami! Nasi pracownicy chętnie doradzą w wyborze optymalnego rozwiązania dla Twojej firmy. Przygotują także najkorzystniejszą ofertę.

Call Now Button