BIES » Zbiorniki jedno i wielopłaszczowe

Zbiorniki jedno- i wielopłaszczowe są przeznaczone do przechowywania różnego rodzaju substancji. Powszechnie stosuje się je w wielu gałęziach przemysłu. Mimo że ich wygląd na pierwszy rzut oka jest zbliżony, to różnią się one budową. Dowiedz się, w jaki sposób są skonstruowane zbiorniki jedno- i wielopłaszczowe oraz do czego mogą się one przydać.

Zastosowanie zbiorników jednopłaszczowych

Zbiorniki jednopłaszczowe są zbudowane z pojedynczego płaszcza, czyli ściany konstrukcyjnej. Do ich produkcji stosuje się wysokiej klasy materiały charakteryzujące się wysoką szczelnością. Muszą być bowiem wytrzymałe, aby przechowywane w nich substancje nie wydostały się na zewnątrz i nie wpłynęły negatywnie na otoczenie.

Firma Bies oferuje zbiorniki wykonane z wytrzymałej stali nierdzewnej oraz kwasoodpornej. Dzięki temu są one wytrzymałe na szkodliwe działanie przechowywanych w nich produktów. Konstrukcja zbiorników jednopłaszczowych pozwala na bezpieczne magazynowanie w ich wnętrzu m.in. wody pitnej, deszczowej lub technologicznej. Dzięki temu, że są wykonane z wytrzymałej stali, można w nich bezpiecznie przechowywać także niektóre  substancje chemiczne, takie jak np. kwasy.

Budowa i zastosowanie zbiorników wielopłaszczowych

Zbiornik dwupłaszczowy ma nieco inną konstrukcję niż ten składający się z jednego płaszcza. W jego przypadku stosuje się dwie warstwy ochronne. Między płaszczami pozostaje wolna przestrzeń. Można go więc obrazowo opisać jako mniejszy zbiornik umieszczony w większym.

Pozostawienie miejsca pomiędzy dwoma płaszczami ma kluczowe znaczenie głównie pod kątem bezpieczeństwa. Przestrzeń ta chroni bowiem przed negatywnymi skutkami ewentualnych wycieków. Nawet jeśli do tego dojdzie, to substancja znajdująca się w zbiorniku wewnętrznym nie wydostanie się na zewnątrz. Zabezpiecza przed tym drugi płaszcz, którym jest on otoczony.

Zewnętrzna warstwa pełni także inną ważną funkcję. Chroni ona wewnętrzny zbiornik przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi, na jakie jest on narażony podczas użytkowania. Zabezpiecza więc w ten sposób przechowywane w nim substancje przez zanieczyszczeniem. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku, gdy są w nim magazynowane produkty spożywcze, takie jak np. woda pitna.

Pojemniki dwupłaszczowe ze względu na wysoki poziom ochrony, którą zapewniają, doskonale nadają się do przechowywania różnego rodzaju substancji chemicznych. Ich konstrukcja gwarantuje, że nawet w przypadku nieszczelności wewnętrznego pojemnika nie dojdzie do skażenia otoczenia. Tego rodzaju zbiorniki stosuje się przede wszystkim w przemyśle chemicznym, kosmetycznym oraz farmaceutycznym.

Najwyższej jakości pojemniki jedno- i dwupłaszczowe znajdziesz w naszej ofercie. Specjalizujemy się w dostarczaniu sprawdzonych rozwiązań do najbardziej wymagających branż.  Do tej pory zaufało nam już wielu klientów. Stawiając na zbiorniki najwyższej jakości od firmy Bies, masz pewność, że przechowywanie w nich substancji będzie w pełni bezpieczne oraz zgodne z wymogami.

Call Now Button