BIES » Wymienniki ciepła

Wymienniki ciepła stosuje się w wielu branżach. Mają szerokie zastosowanie głównie w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym oraz chemicznym. Ich poszczególne typy różnią się od siebie konstrukcją i przeznaczeniem.

W naszej ofercie znajdziesz duży wybór tego rodzaju urządzeń. Sprawdź i wybierz wymienniki ciepła, które odpowiadają Twoim potrzebom.

Wymiennik ciepła – jaką pełni funkcję?

Wymienniki ciepła to urządzenia, które umożliwiają przekazanie temperatury między płynami, ciałami stałymi oraz gazami. Cały proces opiera się na zjawisku konwekcji. Jest on możliwy dzięki wzajemnemu przewodzeniu.

Płyn lub gaz o wyższej temperaturze przekazują energię konwekcyjnie do ściany lub rurki, w której znajduje się substancja o niższej temperaturze. W ten sposób dochodzi do jej ogrzania.

Zastosowanie wymienników ciepła

Wymienniki ciepła umożliwiają przede wszystkim efektywne ogrzewanie oraz chłodzenie produktów. Aby spełniały swoje funkcje, muszą być właściwie dopasowane do konkretnych potrzeb.

Wykorzystywane są również w trakcie różnego rodzaju procesów chemicznych, które wymagają nadania substancjom odpowiedniej temperatury.

Jeśli nie wiesz, jaki model wybrać, skontaktuj się z naszymi doradcami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz pomożemy Ci dopasować najlepszy wymiennik ciepła.

Producent – firma BIES – to doświadczone i cieszące się zaufaniem klientów przedsiębiorstwo. Decydując się na zakup naszych produktów, masz pewność, że wybierasz to, co najlepsze.

Jak dobrać wymiennik ciepła?

Poszczególne wymienniki ciepła różnią się od siebie przede wszystkim konstrukcją. Biorąc pod uwagę ten parametr, wyróżnia się przede wszystkim wymienniki ciepła rurowe.

Jak sama nazwa wskazuje, te urządzenia są zbudowane z rur. Wyróżniają się wysoką wydajnością oraz wytrzymałą konstrukcją. Są także dość małe. Można je dodatkowo podzielić na wymienniki:

  • dwuruwowe,
  • wielorurowe,
  • płaszczowo – rurowe,
  • płaszczowo-spiralne.

Wymienniki rurowe cieszą się największą popularnością ze względu na to, że są skuteczne i zapewniają niskie koszty eksploatacji. Ma to kluczowe znaczenie dla wielu branż.

Wymienniki ciepła można podzielić także ze względu na organizację przepływu. Uwzględniając ten parametr, wyróżnia się urządzenia:

  • krzyżowe,
  • przeciwprądowe,
  • współprądowe.

Wybierając to urządzenie, trzeba przede wszystkim uwzględnić rodzaj substancji, między którymi będzie dochodziło do wymiany ciepła. Ważna jest także szybkość jego przepływu. Należy wziąć pod uwagę również ilość ciepła, jaka ma zostać przekazana. Wszystkie te parametry mają bardzo duże znaczenie.

Wybierając wymienniki ciepła, postaw na sprawdzone urządzenia, które wyróżniają się najwyższą jakością i precyzją wykonania. Zapewnią Ci one wydajną i niezakłóconą pracę. Znajdziesz je w naszej ofercie.

Dbamy o to, aby wszystkie produkty cechowały się wysoką jakością i niezawodnością.

Sprawdź, jakie modele wymienników ciepła posiadamy w naszym asortymencie i zapewnij sobie płynne i precyzyjne działanie tych urządzeń.

Call Now Button