BIES » Mieszalniki przemysłowe, spożywcze

Jednym z obszarów działalności naszej firmy BIES jest projektowanie i produkcja mieszalników przemysłowych. Dostarczamy urządzenia przeznaczone do mieszania, czyli dynamicznego wyrównywania stężeń, gęstości i innych właściwości fizykochemicznych substratów.

W wyniku ruchu wywołanego przez mieszadła powstaje jednolita mieszanka składająca się z różnych substancji. Dzięki mieszalnikom możliwa jest intensyfikacja procesów wymiany ciepła i masy oraz przyspieszenia reakcji chemicznych.

Zajmujemy się projektowaniem i budowaniem mieszalników przemysłowych do różnych zastosowań. Oferujemy urządzenia dla przemysłu spożywczego, chemicznego, kosmetycznego i farmaceutycznego. Nasze mieszalniki przeznaczone są do łączenia substancji o różnych lepkościach, proszków, substancji półpłynnych, materiałów ziarnistych oraz płynów z proszkami.

Projektując mieszalniki przemysłowe, bierzemy pod uwagę wiele czynników, takich jak:

  • właściwości substancji – lepkość, gęstość, agresywność chemiczna, itp.,
  • parametry i warunki procesowe,
  • objętość jednej szarży,
  • standard wykonania, np. higieniczny, aseptyczny, przemysłowy,
  • wymagania dotyczące jakości mieszanki,
  • profil działalności klienta i potrzeby linii produkcyjnej,
  • bezpieczeństwo prowadzenia procesu.

W zależności od wymagań klienta, nasze mieszalniki mogą posiadać dowolną konfigurację mieszadeł oraz wyposażenia, np. izolację, płaszcze gzrewczo-chłodzące, aparaturę kontrolno-pomiarową czy automatyczne lub ręczne systemy sterowania.

Doświadczeni konstruktorzy na podstawie wymienionych czynników dobierają odpowiedni typ i liczbę mieszadeł do potrzeb konkretnego procesu. Dzięki temu możemy zagwarantować niezawodność i powtarzalność produkcji oraz osiągnięcie maksymalnej jakości produktu.

Wszystkie mieszalniki BIES pozwalają na optymalizację procesu mieszania i uzyskanie wymaganego stopnia połączenia składników w stosunkowo krótkim czasie i przy minimalnym nakładzie energii. Gwarantujemy rozwiązania maksymalnie dopasowane do potrzeb procesowych Twojej firmy.

Nasze mieszalniki przemysłowe spełniają następujące normy:

  • Dyrektywa 2014/68/UE PED dla urządzeń ciśnieniowych,
  • Dyrektywa 2006/42/WE urządzenia zgodne z Dyrektywą Maszynową,
  • Atex 2014/34/UE dla urządzeń przeznaczonych do pracy w strefie Ex.
mieszalnik

Mieszalniki spożywcze

Specjalizujemy się w projektowaniu i produkcji mieszalników spożywczych, które przeznaczone są do produkcji sosów, bulionów, majonezów, octu, musztardy, mieszanek piekarniczych, płatków, przypraw oraz produktów składających się z ziaren, proszków, i cieczy.

Dostarczamy urządzenia o właściwym standardzie higienicznym. Oznacza to, że mieszalniki charakteryzują się odpowiednią  chropowatością powierzchni, nie posiadają szczelin i martwych stref oraz mają możliwość przeprowadzenia procesu mycia CIP, itp.

Mieszalniki homogenizujące

Zakres naszej działalności obejmuje produkcję mieszalników homogenizujących które są przeznaczone do pracy w atmosferze próżni i nadciśnienia. Doskonale sprawdzają się w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym do produkcji maści, kremów, żeli, odżywek, past, emulsji, zawiesin czy smarów.

Próżniowe mieszalniki homogenizujące pozwalają uniknąć zapowietrzenia produktu podczas intensywnego procesu homogenizacji. Przyspieszają również etap opróżniania gęstych mas w przypadku wytworzenia nadciśnienia.

Nasze mieszalniki homogenizujące projektujemy i wytwarzamy w oparciu o Dyrektywę 2014/68/UE PED dla urządzeń ciśnieniowych. Urządzenia cechują się aseptycznym wykonaniem i niską chropowatością powierzchni. Dzięki temu umożliwiają produkcję najbardziej wymagających jakościowo produktów w sterylnych warunkach.

mieszalnik homogenizujący

Mieszalniki chemiczne oraz kosmetyczne

Firma BIES dostarcza mieszalniki chemiczne, które służą do mieszania np. barwników przemysłowych czy farb. W ofercie dostępne są także mieszalniki kosmetyczne wykorzystywane do produkcji różnego rodzaju preparatów kosmetycznych.

Wszystkie urządzenia produkujemy z wysokiej jakości stali kwasoodpornej. Materiały są dobierane indywidualnie do charakterystyki produktów oraz potrzeb procesu produkcyjnego.

Zapraszamy do kontaktu. Przygotujemy najlepszą ofertę dopasowaną do potrzeb Twojej firmy!

Call Now Button