BIES » Stacje rozładunku Big Bag

Big Bagi to duże worki, które służą głównie do transportu sypkich produktów. Mają różną pojemność oraz zróżnicowaną ładowność.

Do ich rozpakowywania stosuje się specjalne stacje rozładunkowe. Usprawniają one cały proces, dlatego cieszą się dużym zainteresowaniem klientów z różnych branż.

Tego rodzaju urządzenia znajdziesz w naszej ofercie. Zapoznaj się z dostępnym asortymentem i przekonaj się, dlaczego warto zainwestować w stacje rozładunku Big Bag.

Czym jest stacja rozładunku Big Bagów?

Stacja rozładunku Big Bagów to specjalnie zaprojektowana konstrukcja, która umożliwia ich bezpyłowe opróżnienie. Urządzenia te są przystosowane do dużych i ciężkich worków, dlatego znacząco usprawniają pracę. Dzięki nim nie trzeba angażować dodatkowych pracowników. Ich konstrukcja pozwala nie tylko na opróżnienie, ale także załadunek Big Bagów.

Stacja do rozładunku Big Bagów jest wyposażona w zbiorniki o różnej pojemności. To pozwala łatwo dopasować urządzenie do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa.

W tego typu urządzeniach stosuje się różne metody opróżniania worków. W zależności od konkretnego modelu towar jest z niego transportowany:

  • za pomocą przenośnika (najczęściej ślimakowego lub wibracyjnego),
  • za pomocą dozownika celkowego,
  • grawitacyjnie.

Bez względu na zastosowaną technologię rozładunek Big Bagów przy użyciu stacji jest o wiele łatwiejszy niż w przypadku konieczności wykonywania tego ręcznie.

Dlaczego warto zdecydować się na stację rozładunku Big Bagów?

Najważniejsze zalety stosowania urządzeń umożliwiających automatyczny rozładunek Big Bagów to przede wszystkim:

  • precyzyjne opróżnianie worków,
  • zmniejszenie strat podczas opróżniania,
  • nierozsypywanie się produktu poza worek,
  • eliminacja pyłu.

To wszystko sprawia, że stacje cieszą się dużą popularnością i są chętnie wybierane przez naszych klientów.

Automatyzacja procesu poprawia komfort pracowników, którzy nie muszą zajmować się  rozładowywaniem worków samodzielnie. Wpływa to korzystnie nie tylko na warunki pracy oraz usprawnienie procesu produkcyjnego, ale także na renomę przedsiębiorstwa.

W wielu różnych branżach stosuje się pojemne worki typu Big Bag. System szybkiego rozładowywania znacząco przyspiesza i ułatwia pracę.

Jeśli w Twojej firmie często korzysta się z tego rodzaju worków, pomyśl o zakupie stacji rozładunku. Przyniesie to wiele korzyści nie tylko Tobie, ale również pracownikom.

Produkty dostępne w naszej ofercie wyróżniają się wysoką jakością oraz trwałością. Są wytrzymałe, dlatego posłużą Ci bez zarzutu przez długi czas.

Zapoznaj się z ofertą i skontaktuj z naszymi doradcami, którzy pomogą dobrać model dopasowany do Twoich potrzeb oraz specyfiki firmy. Dzięki temu znacząco poprawisz wydajność swojego przedsiębiorstwa.

Call Now Button